Analiza umowy deweloperskiej

analiza umowy deweloperskiej

Czy istotna jest analiza umowy deweloperskiej?

Analiza umowy deweloperskiej jest kluczowa, z uwagi na znaczenie tej umowy w obrocie nieruchomościami. Na rynku pierwotnym pojawią się tysiące nowych mieszkań, za realizację których stoją w większości podmioty prywatne. Nabywcami tych lokali są przeważnie osoby fizyczne, które na co dzień nie mają styczności z tą tematyką. Zatem występuje tutaj relacja konsument – podmiot profesjonalny. Co również istotne podpisanie umowy deweloperskiej jest nie rzadko pierwszą poważną transakcją w życiu tych osób i często wiąże się z kolejnym długotrwałym zobowiązaniem jakim jest kredyt hipoteczny. Zatem biorąc pod uwagę te czynniki, sprawdzenie umowy deweloperskiej przez specjalizującego się w tym radcę prawnego, jest niewątpliwie czynnością istotnie zwiększającą bezpieczeństwo naszej transakcji. 

Co zawiera usługa?

Radca Prawny Michał Pichór jako pasjonat rynku nieruchomości, od wielu lat zajmuje się analizą umów deweloperskich. Brał udział w licznych transakcjach na rynku nieruchomości. Stąd zna zarówno praktyki deweloperów, jak również wątpliwości z jakimi spotykają się kupujący. Z jego praktyki wynika, iż potencjalni nabywcy nie są świadomi wszystkich zagrożeń związanych z tego typu umową oraz nie do końca rozumieją jej zapisów. Stąd tak istotne jest przedstawienie odpowiednich informacji w tym zakresie. W tym celu swoimi doświadczeniami dzieli się także na blogu Twój Prywatny Majątek. Natomiast w konkretnych przypadkach swoich Klientów zawsze podchodzi indywidualnie do sprawdzenia każdej umowy. Biorąc pod uwagę oczekiwania dotychczasowych Klientów najczęściej przedmiotem usługi jest:

  • sprawdzenie projektu umowy deweloperskiej wraz z załącznikami,
  • omówienie umowy, przedstawienie propozycji zmian jej zapisów,
  • sprawdzenie księgi wieczystej,
  • weryfikacja dewelopera, w tym odpisu krs,
  • sprawdzenie umów pobocznych np. umowy rezerwacyjnej, na wykończenie lokalu.

Są to w zasadzie najważniejsze czynności jakie należy wykonać. Kancelaria świadczy także usługi dodatkowe w zależności od potrzeba Klienta np. asysta w Kancelarii Notarialnej, negocjacje z deweloperem. 

 

Jaki jest koszt analizy umowy deweloperskiej?

Koszt usługi wynosi od 350 zł netto. Jednakże w każdy przypadku cena usługi sprawdzenia umowy deweloperskiej jest ustalana indywidualnie. W celu dokonania wyceny analizy Twojej umowy skontaktuj się z Kancelarią w zakładce Kontakt.

 


Znajdziesz tu:  analiza umowy deweloperskiej, sprawdzenie umowy deweloperskiej, analiza umów deweloperskich, sprawdzenie umów deweloperskich, weryfikacja umowy deweloperskiej.